Käytetty (2022) Renault Captur Zen 94 HP | Hyvä tarjous
1.6 94 Zen E-Tech
- 2022
- 55.909 km
- Varustekokoonpano: Zen
- 1.6L Sähkö/bensiini
- Katumaasturi
- Automaatti
- 94 HP (69 kW)
- Tiedot
Hyvä tarjous
Valitut tarjoukset
Ryhdy vahvistetuksi jälleenmyyjäksi
AutoUncle on tarkistanut hinnan
Supertarjous
Hyvä tarjous
Perustarjous
Hieman kallis
Kallis
1.6 94 Zen E-Tech
Hyvä tarjous
1.0 tce techno 90cv
Perustarjous
E-Tech hybrid 1.6 E-TECH HEV 145
Hyvä tarjous
Captur 1.0 tce intens gpl 100cv
Perustarjous
Valitut tarjoukset
Captur 1.0 tce techno fast track
Perustarjous
Captur 1.0 tce techno fast track
Perustarjous
- - Intens - 1.0 tce Intens Gpl
Perustarjous
eco-g 100 cv evolution
Perustarjous
1.0 tce techno 90cv
Perustarjous
1.0 tce techno 90cv
Perustarjous
Valitut tarjoukset
1.0 tce techno 90cv
Perustarjous
1.0 tce techno 90cv
Perustarjous
1.0 tce techno 90cv
Perustarjous
Captur 1.6 E-Tech full hybrid
Perustarjous
Captur 1.6 E-TECH Plug-in Hybrid
Perustarjous
1.6 e-tech hybrid 145cv
Perustarjous
Valitut tarjoukset
Captur Intens - 1.5 Blue dCi 115cv
Hyvä tarjous
full hybrid e-tech 145 cv
Perustarjous
1.5 DCI 8V 90 CV START&
Perustarjous
Valitut tarjoukset
Käytetty Renault Captur
Arvon alenemiseen vaikuttavat tekijät Renault Captur -mallissa:
- Ajetut kilometrit
- Huolto
- Huoltohistoria
Arvon alenema on tärkeä osa kokonaiskustannusten laskemista, kun omistat Renault Captur -auton. Kuukausittaisen arvon aleneman (€123) lisäksi on hyvä huomioida myös polttoainekulut, ajoneuvovero, vakuutus ja huoltokulut (mukaan lukien renkaat ja auton pesu), jotta saat selville auton todelliset kuukausikustannukset.
Vuosimalli | Hintaväli* | Keskihinta | Mediaani km | Arvonalenema | Autoja myytävänä |
|---|---|---|---|---|---|
2026 Renault Captur | 19.950 € - 29.800 € | 24.464 € | 0 km | +900 € | 179 |
2025 Renault Captur | 16.900 € - 25.500 € | 20.803 € | 20.100 km | -2160 € | 722 |
2024 Renault Captur | 14.400 € - 24.000 € | 18.796 € | 34.200 km | -2000 € | 430 |
2023 Renault Captur | 15.700 € - 21.000 € | 18.489 € | 44.000 km | -1480 € | 1355 |
2022 Renault Captur | 14.200 € - 20.900 € | 17.470 € | 53.400 km | -1160 € | 996 |
2021 Renault Captur | 13.000 € - 19.490 € | 16.115 € | 71.500 km | -1700 € | 756 |
2020 Renault Captur | 12.200 € - 18.900 € | 15.436 € | 80.000 km | -1340 € | 539 |
2019 Renault Captur | 9000 € - 14.900 € | 12.107 € | 88.800 km | -940 € | 307 |
2018 Renault Captur | 8500 € - 13.900 € | 11.290 € | 110.000 km | -820 € | 322 |
2017 Renault Captur | 7990 € - 13.000 € | 10.485 € | 115.600 km | -1020 € | 305 |
2016 Renault Captur | 6500 € - 12.299 € | 9516 € | 134.000 km | -740 € | 308 |
2015 Renault Captur | 5995 € - 11.490 € | 8617 € | 141.100 km | -1060 € | 280 |
2014 Renault Captur | 5490 € - 10.500 € | 7894 € | 155.000 km | -840 € | 199 |
2013 Renault Captur | 4900 € - 9900 € | 7230 € | 170.000 km | -740 € | 99 |
*'Hintaväli' -sarake näyttää hinnat nykyisen markkinan autojen 5. ja 95. prosenttipisteessä
Tiedot perustuvat AutoUnclessa tällä hetkellä listattuihin autoihin
Versio | Hintaväli* | Keskihinta | Mediaani km | Arvonalenema | Autot myynnissä |
|---|---|---|---|---|---|
Renault Captur Esprit Alpine | 16.900 € - 33.200 € | 26.315 € | 10.000 km | -1580 € | 17 |
Renault Captur Evolution | 15.900 € - 24.200 € | 20.333 € | 2900 km | -1340 € | 161 |
Renault Captur Engineered | 16.999 € - 23.500 € | 20.173 € | 35.600 km | -2380 € | 47 |
Renault Captur Rive Gauche | 17.400 € - 22.900 € | 19.907 € | 44.000 km | -500 € | 74 |
🏆 Suosituin Renault Captur Techno | 15.900 € - 24.900 € | 19.549 € | 33.000 km | -1400 € | 2100 |
Renault Captur RS Line | 15.190 € - 22.400 € | 18.312 € | 53.000 km | -1540 € | 117 |
Renault Captur R.S. | 15.490 € - 20.500 € | 17.924 € | 43.600 km | -1980 € | < 10 |
Renault Captur Equilibre | 14.900 € - 21.500 € | 17.300 € | 41.700 km | -2720 € | 235 |
Renault Captur Initiale | 13.900 € - 18.900 € | 16.169 € | 48.000 km | - | < 10 |
Renault Captur Intens | 9600 € - 19.500 € | 15.650 € | 66.500 km | -1800 € | 1481 |
Renault Captur Initiale Paris | 10.900 € - 19.500 € | 15.449 € | 79.900 km | -2040 € | 61 |
Renault Captur Business | 10.800 € - 18.667 € | 15.154 € | 91.600 km | -780 € | 247 |
Renault Captur Zen | 8200 € - 18.520 € | 14.200 € | 75.800 km | -1720 € | 399 |
Renault Captur PE | 10.990 € - 15.000 € | 13.493 € | 74.000 km | - | < 10 |
Renault Captur Edition One | 11.300 € - 11.500 € | 11.400 € | 153.400 km | - | < 10 |
📈 Paras arvo Renault Captur Bose Edition | 8800 € - 13.500 € | 11.198 € | 104.900 km | +80 € | 21 |
Renault Captur Life | 7200 € - 15.500 € | 11.053 € | 99.900 km | -1740 € | 130 |
💰 Budjettivalinta Renault Captur Iconic | 6500 € - 12.000 € | 9403 € | 157.000 km | -2120 € | 37 |
*'Hintaväli' -sarake näyttää hinnat nykyisen markkinan autojen 5. ja 95. prosenttipisteessä
Tiedot perustuvat AutoUnclessa tällä hetkellä listattuihin autoihin
Iconic on halvin sisäänpääsykohta keskimääräisellä hinnalla 9403 €.
Myynnissä on tällä hetkellä eniten Techno (2100), mikä antaa sinulle eniten vaihtoehtoja valita.
Bose Edition on pitänyt hintansa vakaana minimaalisella arvonalenemalla viimeisen vuoden aikana (+80 €).
Kuukausi | Keskimääräinen markkinahinta | Markkinoiden alin hinta | Markkinoiden korkein hinta | Laskentamenetelmä |
|---|---|---|---|---|
| 2025 - toukokuu | 20.020 € | 18.440 € | 21.620 € | Arvio |
| 2025 - kesäkuu | 19.900 €↘ | 18.420 € | 21.380 € | Arvio |
| 2025 - heinäkuu | 19.800 €↘ | 18.340 € | 21.260 € | Arvio |
| 2025 - elokuu | 19.660 €↘ | 18.220 € | 21.100 € | Arvio |
| 2025 - syyskuu | 19.600 €↘ | 18.100 € | 21.080 € | Arvio |
| 2025 - lokakuu | 19.400 €↘ | 18.000 € | 20.800 € | Arvio |
| 2025 - marraskuu | 19.200 €↘ | 17.800 € | 20.580 € | Arvio |
| 2025 - joulukuu | 18.940 €↘ | 17.560 € | 20.340 € | Arvio |
| 2026 - tammikuu | 18.700 €↘ | 17.440 € | 19.980 € | Arvio |
| 2026 - helmikuu | 18.620 €↘ | 17.420 € | 19.800 € | Arvio |
| 2026 - maaliskuu | 18.540 €↘ | 17.420 € | 19.680 € | Arvio |
| 2026 - huhtikuu | 18.540 €→ | 17.440 € | 19.660 € | Arvio |
| 2026 - kesäkuu | 18.280 €↘ | - | - | Arvon ennuste |
| 2026 - heinäkuu | 18.160 €↘ | - | - | Arvon ennuste |
| 2026 - elokuu | 18.020 €↘ | - | - | Arvon ennuste |
| 2026 - syyskuu | 17.900 €↘ | - | - | Arvon ennuste |
| 2026 - lokakuu | 17.760 €↘ | - | - | Arvon ennuste |
Kaikki arviot ja ennusteet perustuvat todellisiin markkinatietoihin
Keskimääräiset kuukausittaiset poistot
Yhteenveto menneistä 12 ja arvio seuraavista 6 kuukausista.
Viimeiset 12 kuukaudet
-1480 €
Seuraava 6 kuukautta
-780 €
AutoUncle on tarkistanut hinnan
Supertarjous
Hyvä tarjous
Perustarjous
Hieman kallis
Kallis